DÖRT MEVSIM KULLANIM RAHATLIĞIYLA; PAMUKLU ŞALLAR

DÖRT MEVSIM KULLANIM RAHATLIĞIYLA; PAMUKLU ŞALLAR
09 Temmuz 2021

DÖRT MEVSIM KULLANIM RAHATLIĞIYLA; PAMUKLU ŞALLAR

Şal kullanımı, son zamanlarda tesettür giyimde kullanışı oldukça artan parçalar hâline gelmiştir. Hâl böyle olunca da şalların pek çok modelleri, desenleri, kumaşlar ve birbirinden farklı bir sürü renkleri ortaya çıkmıştır. Tüm bu detayların yanı sıra uzun süreler kadınların başlarında kalan şalların rahatlığı ise en önemli faktör olmuştur.

Birbirinden farklı kumaşlara sahip olan şallar, pamuk başta olmak üzere; ipek, koton, tafta, saten ve şifon gibi birbirinden farklı pek çok türe ayrılmıştır. Bunlarına arasında en rahat olanı ise şüphesiz doğal pamuk iplikleri ile üretilen pamuklu şallardır. Her mevsim kullanılabilen bu şal türü rahatlığı ile de ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen her kadının gardırobunda yer alan pamuklu şal modeli hem kullanışlı hem de rahatlığı sayesinde kullananları tatmin edebilmektedir.

PAMUKLU KUMAŞIN FAYDALARI NELERDIR?

Pamuklu kumaşlar bir diğer adı ile de dört mevsim kumaş olarak bilinmektedir. Bu kumaşlar her mevsim kullanılabilmektedir. Pamuklu kumaşların her mevsim kullanılmasının sebebi ise; kış aylarında doğal pamuktan üretilen şalların dokuması sayesinde sıcak tutmasıdır. Kışları sıcak tutan bu şallar bilhassa yazları da o kadar tercih edilmektedir. Yazları pamuklu şal kullanmanın avantajlarından birisi ise doğal iplikleri sayesinde vücudumuzun üretmiş olduğu teri ve nemi emip, dışarıya görünüm olarak ıslaklık vermezken, kullanım sırasında da bizler rahatsız etmemektedir.

PAMUKLU ŞALLAR NASIL KOMBINLENIR?

Her mevim kullanılabilen pamuklu şallar, diğer şallara göre kombinlenirken biraz daha dikkat istemektedir. Çünkü bu şallar diğerlerine göre yapısı gereği biraz daha aktif ve sürekli kullanıldığı için her ortamda kullanılabilen şallardan değildir. Pamuklu şallarınızı abiye veya resmi kıyafetlerle kombinlemek yerine, sportfif kıyafetlerinizle kombinlerseniz sizler için daha aktif bir görünüm oluşturacaktır. Daha çok salaş giyimde etkili olan pamuklu şallar, eşofman ya da bilek pantolonları ile müthiş bir uyum yakalayabilmektedir.

Pamuklu şallar, sadece omuza bağlanılarak ya da normal eşarp gibi takılması yerine at kuyruğu bağlanan saçlara iliştirmek için de kullanılabilir. Daha yumuşak bir dokusu sayesinde hem görünüm hem de rahatlık açısından en iyi şal modellerinden bir tanesidir.

Pamuklu şallar kategorisindeki ürünlere ulaşmak için tıklayınız.

Blog

DÖRT MEVSIM KULLANIM RAHATLIĞIYLA; PAMUKLU ŞALLAR

09 Temmuz 2021
DÖRT MEVSIM KULLANIM RAHATLIĞIYLA; PAMUKLU ŞALLAR

Şal kullanımı, son zamanlarda tesettür giyimde kullanışı oldukça artan parçalar hâline gelmiştir. Hâl böyle olunca da şalların pek çok modelleri, desenleri, kumaşlar ve birbirinden farklı bir sürü renkleri ortaya çıkmıştır.

DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

02 Nisan 2021
DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

Kadınlarda giyinmenin yanı sıra üzerinde titiz ve dikkatli durmaya çalıştıkları bir diğer önemli husus ise taktıkları şallardır. Çünkü şal, kıyafetlere oranla daha hassas bir incelik gerektiren üründür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.