DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?
02 Nisan 2021

DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

İnsanların kozmopolit şehir yaşantısında, gün içerisinde en az zaman ayırdıkları ve pratik çözümler üreterek çözmeye çalıştıkları en büyük sorunlardan bir tanesi de giyinmedir. Kadınlarda giyinmenin yanı sıra üzerinde titiz ve dikkatli durmaya çalıştıkları bir diğer önemli husus ise taktıkları şallardır. Çünkü şal, kıyafetlere oranla daha hassas bir incelik gerektiren üründür. Her şal, kendine özgü renkleri ve desenleri barındırmaktadır.

DESENLİ ŞAL KOMBİNASYONLARININ ÖNEMİ VE KULLANIŞI

Desenli şal modellerini, diğer şal modellerine göre daha titiz ve özen ile seçmek durumundayız. Çünkü, seçeceğimiz desen ve modelin uyumu her kıyafetimize aynı görsel koreografiyi vermeyecektir. Örneğin sarı renklere sahip desenli şal ile giyeceğimiz kıyafetin renklerinin parlak olması uyumsuz bir düzen yaratabilmektedir. Bu yüzden ilk olarak, seçeceğimiz şalın rengi ile giyeceğimiz kıyafetin renklerinin uyumuna dikkat etmeliyiz.

Eğer, koyu mavi renklere sahip ve üzerinde gül desenleriyle kaplı olan bir şal modelini seçiyorsak, giyeceğimiz kıyafetin de renkleri açık mavi ton aralığında olması gerekmektedir. Seçilen bu uyum sizlerin, etrafınıza gün boyu enerji saçmanıza olanak sağlayacaktır. Seçeceğiniz şalın renginin açık gri ve pembemsi renklerde olması ise giyeceğiniz kıyafetin açık bir bej renkleri tonunda olması ile oldukça güzel kombinlenebilir. Bu renk uyumu ise sizleri, girdiğiniz ortamda ağırlığınızı korumanız açısından büyük bir etki yaratacaktır.

Kahvenin tonlarında bir şal kombinasyonu ise seçeceğiniz kıyafetin duruşunu belirmeye yardımcı olacaktır. Böylelikle kahvenin tonlarında seçtiğiniz bir şal modelinde ise giyeceğiniz kıyafetin, koyu kahve veya güvez renginde olmasını gerektirmektedir.

Koyu bej tonunun ağırlığında seçeceğiniz bir desenli şal için, giyeceğiniz kıyafetin renkleri mutlaka, orta lacivert tonlarda bir renk olmalıdır. Çünkü bej tonları sizleri duru gösterirken, lacivert tonları ise sizlerin asilliğinizi etrafınızdaki insanlara yansıtacaktır.

Eğer iş hayatında önemli bir pozisyona sahip bir mesleğe sahipseniz, klas ve resmi bir şal kombinasyonu seçmeniz sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Çünkü, bu kombinasyon uyumu sizleri, hem resmi bir ortamda görev yaptığınızın ağırlığını koruyacaktır.

Günlük yaşantımızda seçeceğimiz desenli şalların ve bu şalların kıyafetlerimiz ile uyumu oldukça önemlidir. Hem kendi enerjimiz ve uyumlu görünümümüz açısından hem de karışılacağımız insanları etkilemek açısından oldukça titiz ve hassas bir biçimde seçmeliyiz. Bu seçimde en önemli kriter ise yapmış olduğumuz meslek veyahut o gün gideceğimiz mekanlar olarak sınıflandırılabilir.

 

Tüm deseneli şal modellerini görmek için tıklayınız.

Blog

DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

02 Nisan 2021
DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

Kadınlarda giyinmenin yanı sıra üzerinde titiz ve dikkatli durmaya çalıştıkları bir diğer önemli husus ise taktıkları şallardır. Çünkü şal, kıyafetlere oranla daha hassas bir incelik gerektiren üründür.

CİLT TONUMUZA GÖRE HANGİ ŞALI KULLANMALIYIZ ?

02 Nisan 2021
CİLT TONUMUZA GÖRE HANGİ ŞALI KULLANMALIYIZ ?

Şallar, kullanım rahatlığı açısından ve şık görünümleri sebebi ile tesettür dünyasında önemli bir yere sahiptir. Ancak şalların şık kullanımı için cilt tonumuza uygun şal seçimi yapmamız gerekmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.