CİLT TONUMUZA GÖRE HANGİ ŞALI KULLANMALIYIZ ?

CİLT TONUMUZA GÖRE HANGİ ŞALI KULLANMALIYIZ ?
02 Nisan 2021

CİLT TONUMUZA GÖRE HANGİ ŞALI KULLANMALIYIZ ?

Şallar, kullanım rahatlığı açısından ve şık görünümleri sebebi ile tesettür dünyasında önemli bir yere sahiptir. Ancak şalların şık kullanımı için cilt tonumuza uygun şal seçimi yapmamız gerekmektedir. Cilt tonumuza uygun şal seçerken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Cilt tonu ile şal kombinleme için renkler, daha göz alıcı daha şık ve daha estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler için oldukça önemlidir.

BUĞDAY TENLER İÇİN ŞAL KOMBİNLEME

Buğday ten rengine sahipseniz şal seçimi sizler için çok daha fazla önemli. Buğday tenler için renk seçimi hayli zordur. Cilt tonunuza uygun şal kombinlemek istiyorsanız canlı ve sıcak renkler kullanmanız gerekmektedir. Ten renginize açık ve sıcak renkler daha çok yakışacaktır. Cilt tonu ile şal kombinlemede lila, pembe, lacivert ve kısmi siyah renkli şallar buğday tenleriniz için vazgeçilmez şıklıktadır. Bu renkler teninize yakışırken beyaz ve krem renkleri uzak durmanız gereken renkler arasındadır.

SARIŞIN TENLER İÇİN ŞAL SEÇİMİ

Sarışın ten rengine sahipseniz, cilt tonunuza uygun şal için en ideal renk mavinin açık tonlarıdır. Daha şık, daha estetik bir görünüm elde etmek istiyorsanız yumuşak renkler tercihiniz etmelisiniz. Turuncu rengin açık tonlarını kullanmanızda sarı teniniz için tercih edebileceğiniz diğer bir renk alternatifi. Cilt tonu ile şal kombinleme konusunda sizin için hareket ve desen dolu şallar oldukça kullanışlıdır.

BEYAZ TENLER İÇİN ŞAL SEÇİMİ

Beyaz bir tene sahipseniz cilt tonuna uygun şal seçiminde koyu renklerden uzak durmalısınız. Teninize yakışacak en uygun renk pembe. Pembe renginin açık, yumuşak tonları harika duracaktır. Cilt tonu ile şal kombinleme konusunda mavi ve açık tonları da beyaz ten rengine uyumlu renkler arasındadır.

ESMER TENLER İÇİN ŞAL SEÇİMİ

Öncelikle koyu renklerden uzak durmalısınız. Özellikle siyah ve kahverenginin tüm tonları koyu olan ten renginizi kapatacaktır.  Cilt tonu ile şal kombinleme konusunda daha çok sıcak renkli şalları tercih etmelsiniz. Hareketli, desenli şallar ile tozpembe ve bebek mavisi renkleri cilt tonuna uygun şal seçiminde teninize yakışacak renklerdir.

Cilt tonunuza uygun şalları seçmek için tıklayınız.

Blog

DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

02 Nisan 2021
DESENLİ ŞALLARI NASIL KOMBİNLERİZ ?

Kadınlarda giyinmenin yanı sıra üzerinde titiz ve dikkatli durmaya çalıştıkları bir diğer önemli husus ise taktıkları şallardır. Çünkü şal, kıyafetlere oranla daha hassas bir incelik gerektiren üründür.

CİLT TONUMUZA GÖRE HANGİ ŞALI KULLANMALIYIZ ?

02 Nisan 2021
CİLT TONUMUZA GÖRE HANGİ ŞALI KULLANMALIYIZ ?

Şallar, kullanım rahatlığı açısından ve şık görünümleri sebebi ile tesettür dünyasında önemli bir yere sahiptir. Ancak şalların şık kullanımı için cilt tonumuza uygun şal seçimi yapmamız gerekmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.